Klobouk plný hitů

9. dubna 2007 v 16:36 | Markie |  → The View
KLOBOUK PLNÝ HITŮ
Píseň po písni z alba Hats Off…. má svůj význam, vysvětlil to baskytarista The View Kieren Webster.
Comin' Down
Je to jediná píseň, která začíná elektrickou kytarou. Obvykle píšeme na vedoucí akustické kytary, ale tahle píseň byla jako první písnička z alba perfektní. Zároveň je to první píseň, kterou hrajeme na koncertech.
Superstar Tradesman
Jedna z mých oblíbených písniček, kterou jsem napsal. Bylo mi sedmnáct a učil jsem se truhlářem a chtěl jsem založit skupinu. Rodina na mě hodně tlačila, abych dokončil školu. Ted' písničku miluji a neuvědomuji si ten nátlak, který na mě před třemi lety dělali.
Same Jeans
Je to o mně jak jsem šel na AWOL party, která trvala čtyři dny a měl jsem pořád stejné oblečení. V textu není žádný skrytý význam. Pouze mě to napadlo. Část "Budeš překvapen co všechno dokážeš v jednom roce" skutečně znamená všechny věci, které jsme dokázali v posledních dvanácti měsících.
Don't Tell Me
Tuhle písničku napsal Kyle. Je to pravdivý příběh, který se stal po jeho oslavě osmnáctých narozenin. Skončil obličejem v bahně a probudil se v posteli nějaké staré ženy a šel domů bez bot. Štve ho, když říkáme: "Měl bys vidět, co jsi dělal minulou noc".
Skag Trendy
Je to složená osobnost, která se zkouší přiznat matce. Vyhýbá se mu a on jde z horšího do horšího. Pravidlo je, když máš problém - pokud fetuješ, piješ, jsi závislý na pornu nebo na automatech - pořád potřebuješ pomoc.
The Don
Je to o člověku jménem Marco, který je jeden z mých nejlepších kamarádů z Dryburghu. Je Ital a my mu říkáme The Don. Ale on je nejhezčí a nejvíc plachý člověk na světě. Byl na podpoře, ale zapsal se do Oxfan a měl pět liber na týden. Nemohl si už nic dopřát a bance dlužil 400 liber.
Face For The Radio
Inspiroval jsem se od mého nejlepšího kamaráda z Dryburghu, který se jmenuje Clarkie. Jednoho dne řekl bratrovi Kylea: "Máš skvělou tvář pro rádio". Kyle šel domů a napsal o tom písničku. Myslím, že ho tajně podnítil k napsání té písničky.
Wasted Little DJs
Je to o skupince praštěných Dundee holek - jedna z nich je má přítelkyně - které dělají DJs na našich vystoupeních. Řekli Kyleovi, že ho zadarmo ostříhají když o nich napíše písničku. Skvěle se to hraje.
Gran's For Tea
Napsal jsem to potom co jsem vypadl z Dundee, byl jsem malý. Stěhoval jsem se do Glasgow a uvědomil jsem si, že nechci jít do domu mé babičky Mary pro čaj. Ona tu písničku miluje.
Dance Into The Night
Je to podle jednonoční romanci, která končí až ránem, kdy se cítíš unavený. NME se to moc nelíbí, ale já myslím, že je to jedna z nejlepších.
Claudia
Toto je jedna z Kyleových starších písní. Napsal ji předtím než se skupina jmenovala The View. Je to o dívce, ale Kyle říká, že je to psovi jeho sestry Claudii. Myslím, že je to o jeho tajné vymyšlené dívce.
Streetlights
V roce 2003 jsem byl napaden na ulici. Nějaký člověk seskočil z motorky a pobodal mě. Skončil jsem v nemocnici s dírami v hlavě. Dlouhé roky jsem z toho měl trauma a napsal jsem o tom píseň.
Wasteland
Je to o místě odkud pocházíme - Dryburgh. Každý říká, že je to pustina, ale my to tam milujeme. Cestujeme po světě, ale stále je to těžké potkat lidi, kteří skutečně pochází odtud.
Typical Time
Bylo to nahráné v Teapot Studios blízko Dundee. Trvá to pouze minutu a Kyle udělal všechno na této písni. Skvělá cesta jak zakončit album.
Sunday Mail 21/1/07
Thanks to TheGlobe for link
Překlad: Markie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterého z členů The View máte nejradši??

Kyle Falconer
Kieren Webster
Steven Morrison
Peter Reilly

Komentáře

1 patulka9 patulka9 | Web | 9. dubna 2007 v 20:57 | Reagovat

ahoj na mym blogu mas diplom!

2 Rézinka Rézinka | Web | 12. dubna 2007 v 16:41 | Reagovat

Máš u mě diplom za 13. bleskajdu! :o)

3 ju ju | 1. června 2011 v 17:48 | Reagovat

chudak.. co to bylo za blbce co ho pobodal??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama