About The View

20. května 2007 v 10:51 | Markie |  → The View

About The View

Kytarovky jsou dneska in. Tím se řídila i čtveřice kluků ze skotského Dryburghu. A bohužel, na jejich debutové desce je to trochu vidět.
Album otevírá ani rychlý, ani pomalý song Comin' Down, bez jehož poslechu bych se klidně obešla. Nezanechal ve mně totiž téměř žádný dojem, jenom jakousi nijakost. Následuje Superstar Tradesman, druhý singl, který mě už potěšil víc. Chytlavá a přitom jednoduchá melodie, místy mírně naivní, ale příjemný text. To je ale bohužel zhruba vše, co se o písni dá napsat. Postrádá jakýkoli závratný nápad, něco, co tu ještě nebylo. Třetí v pořadí, Same Jeans, to taky dopracovala až na singl, a to vcelku právem. Milá, veselá melodie, milý, veselý text, milí, veselí The View. Nepříliš rockové riffy, ale komu na tom záleží. Za indie rock už se dá dneska označit téměř cokoli. Same Jeans rozhodně patří mezi lepší kousky alba. Celkem dobře našlápnutá deska ale po téhle písni najednou začne splývat v jednu, sice hezkou, ale nezajímavou píseň. Občas jenom tak vyskočí třeba Skag Trendy, další singl, kde slyšíme i hlas baskytaristy Kierena Webstera, nebo Face for the Radio, jediná pořádná balada na albu. Po ní následuje Wasted Little DJs - první singl, a troufám si tvrdit, že i nejlepší píseň na celé desce. Text "Astedwae ittlae ejaysdae" by musel malinko znejistět i zkušeného jazykovědce, ale ujišťuji vás, jedná se o angličtinu. Singl se vyhoupl na 1. místo ve Skotsku a 15. místo v hitparádě celého Spojeného Království. U Wasteland The View trošku změnili žánr a celou tuhle píseň "hodili" do mírného reggae. (Že by inspirace u Clash?) A závěr v podobě půlminutového "country" Typical Time už tuhle desku moc nezachránil.
Člověku, který by byl10 let na Severním pólu a při návratu by uslyšel jako první The View, by museli připadat jako zjevení. Jenže v tomhle množství indie kapel, které v tu současné době máme, jsou až zoufale průměrní. Žádný velký zázrak se nekonal, zklamání taky ne. Tak snad můžeme doufat, že na další desce přijdou s něčím novým, protože charisma ani schopnost napsat líbivou píseň jim rozhodně nechybí. Já jim budu držet palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama